افزایش امنیت اینستاگرام

افزایش امنیت اینستاگرام

آموزش تصویری افزایش امنیت اینستاگرام و ضد هک کردن اکانت

اینستاگرم برای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها عالی است، اما برای محافظت از حساب کاربری خودتان در برابر کلاهبرداران و مزاحمان چه باید کرد. این ۹ راهنمایی می تواند افزایش امنیت اینستاگرام شما کمک کند.

 

افزایش امنیت اینستاگرام

۱.احراز هویت دو عاملی خود را فعال کنید

اگر شما نگران این هستید که ممکن است کسانی شما را هک کنند،احراز هویت دو عامل ضروری است. این روش که یکی از اصلی‌ترین روش‌های افزایش امنیت اینستاگرام است احتمال هک شدن اکانت شما را تا ۹۰درصد کاهش میدهد.
پس از وارد کردن گذرواژه شما در اینستاگرام و پس از ورود به فرم دوم، احراز هویت نیاز است، بنابراین حتی اگر یک هکر رمز عبور شما را داشته باشد، نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند.
برای تنظیم آن، به تنظیمات> احراز هویت دو عامل بروید و کد امنیتی را وارد کنید.با این کار شما هر بار که وارد حساب کاربری خود می شوید کد ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد میکنید.

افزایش امنیت اینستاگرام

۲.کنترل کسانی که عکس های شما را در اینستاگرام میبینند

اینستاگرام یک فضای مجازی با تعداد افراد بسیار زیاد می باشد، حالا اگر می خواهید با افرادی که می شناسید تعامل و گفتگو و اشتراک گذاری عکس و فیلم داشته باشد لازم است از طریق تنظیمات> حریم خصوصی حساب کاربری خود را خصوصی کنید.

با اینکار فقط افرادی که شما تایید کرده باشید می توانند پست های شما را ببینند؛ پریویت کردن اکانت کمک بسیاری به افزایش امنیت اینستاگرام شما خواهد کرد.

افزایش امنیت اینستاگرام

۳.غیر فعال کردن وضعیت فعالیت

اینستاگرام دارای یک ویژگی است که به مردم اجازه می دهد زمانی که شما در اینستاگرام فعال هستید باخبر باشند،با تصویر کوچک سبز کنار تصویر این خبر را به دنبال کننده های شما می دهد. فقط به نقطه سبز کوچک کنار تصویر دوست خودتان نگاه کنید.این یعنی دوستتان در حال حاضر در اینستاگرام فعال است می توانید به صورت مستقیم با او صحبت کنید.

حالا اگر می خواهید تنها باشید از طریق تنظیمات> وضعیت فعالیت آن را خاموش کنید و آن را خاموش کنید.

افزایش امنیت اینستاگرام

۴.گزارش حساب

اگر کسی شما را آزار می دهد یا محتوای نامناسب را منتشر می کند، به اینستاگرام گزارش دهید؛ این راهی برای افزایش امنیت اینستاگرام هم برای شما و هم برای سایر مخاطبین این شبکه اجتماعی بزرگ است.
شما می توانید این را به طور مستقیم از نمایه حساب، از نظر، و یا از طریق یک داستان انجام دهید.
فقط نماد سه نقطه را در بالا سمت راست پست یا پایین سمت راست یک داستان و یا سمت چپ یک نظر را بزنید و گزینه گزارش یا report انتخاب کنید یا فرم گزارش را در وب سایت اینستاگرام پر کنید؛ حساب مورد نظر معلق خواهد بود.

افزایش امنیت اینستاگرام

۵.مسدود کردن، خاموش کردن و حذف دنبال کننده ها

گاهی اوقات بعضی از افراد با ارسال پیام هایی برای شما مزاحمت ایجاد می کنند.شما می توانید تعاملات خود را با این افراد مسدود کرده و آن ها را از لیست دنبال کننده ها حذف کنید.
فقط به نمایه کاربر مزاحم(محترم) بروید روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و تنظیم مورد نظر خود را انتخاب کنید.
شما می توانید حساب ها را که توسط تنظیمات> حساب های مسدود شده و کسانی که از طریق تنظیمات> حساب های متوقف شده غیرفعال کرده اید، مشاهده کرده و مدیریت کنید.

اگر نمایه خود را به خصوصی اختصاص دهید می توانید افراد را از لیست دنبال کننده ها خود نیز حذف کنید. فقط به لیست دنبال کننده ها خود بروید، روی نماد سه نقطه کنار نامی که میخواهید حذف کنید، ضربه بزنید و گزینه حذف(delete) را انتخاب کنید.

افزایش امنیت اینستاگرام

۶.کنترل نظرات و داستان ها

به شما امکان کنترل کامل روي افرادي که عکس ها و ويديوهاي شما براي آنها که موافق يا مخالف آن ها مي باشند.اگر کسي نظر توهين آميزي در رابطه با پست شما بدهيد آن را حذف کنيد.

بستگي به سيستم عامل شما دارد، ضربه تند وشديد زدن و يا ضربه زدن و نگه داشتن به روي نظر شما مي توانيد آيکون سطل زباله را انتخاب کنيد و آن نظر را حذف کنيد.

حالا اگر مي خواهيد هيچ کس در مورد پست شما نظر ندهد روي نماد سه نقطه در گوشه سمت راست پست خود ضربه بزنيد و روي خاموش کردن نظر دادن ضربه بزنيد؛ گزينه هاي بيشتر از طريق تنظيمات> نظارت کنترل ها در دسترس هستند، جايي که مي توانيد نظرات مربوط به حساب هاي خاص را مسدود کنيد،
فيلتر ها را براي مخفي کردن نظرات توهين آميز يا کساني که از واژه ها و عبارات خاص استفاده مي کنيد، تنظيم کنيد.

همچنين شما مي توانيد در قسمت تنظيمات> تنظيمات داستان،مي توانيد داستان هايي را از حساب هاي کاربري خاص پنهان کنيد.

افزایش امنیت اینستاگرام

۷.مديريت کردن عکس هاي خودتان

تصاوير اينستاگرام شما داراي دو حوزه عمده اي است : تصاويري که در پروفايل پست مي کنيد و تصاويري که شما در آن ها برچسب گذاري شده ايد
اگر حساب شما باز(عمومی) است، هر کسي مي تواند عکسهايي را که شما را در آن ديده است، بررسي کند، اما شما مي توانيد کنترل کنيد که
عکس ها توسط خودتان بدون برچسب يا حذف آنها از نمايه تان نمايش داده شوند.
براي غيرفعال کردن، به پست برويد و يا روي عکس ضربه بزنيد و سپس نام کاربري خود را انتخاب کنيد يا نماد سه نقطه را انتخاب کرده و روي گزينه هاي عکس ضربه بزنيد و در پنجره پاپ آپ، گزينه هاي بيشتر> حذف من از پست را ضربه بزنيد در اينجا شما همچنين مي توانيد انتخاب کنيد که
آيا اين عکس را در بخش عکس هاي تگ شده نمايه تان نشان داده مي شود يا خير.

افزایش امنیت اینستاگرام۸. گزينه هاي پرداخت امن

يکي از راه هاي ايجاد پول، فروش تبليغات است که در حال حاضر شامل گزينه هايي براي خريد چيزها به طور مستقيم از پست يا داستان است . با اين حال، براي تکميل خريد، بايد شماره کارت اعتباري خود را تحويل دهيد. اگر انتخاب کنيد که می خواهید اطلاعات کارت اعتباري خود را حفظ کنيد بايد يک پين را فعال کنيد تا از افراد غيرمجاز جلوگيري شود. به به تنظيمات>اينستاگرام ، پرداخت ها برويد و يک کد چهار رقمي را وارد کنيد تا برگه امنيت را بسازید.

پس از آن، هر بار که تصميم به استفاده از اطلاعات کارت مرتبط خود داريد، بايد اين کد را وارد کنيد

افزایش امنیت اینستاگرام

۹.بررسي حساب ها

اگر مي خواهيد اطلاعات بيشتري درباره ي حساب هاي دوستان و دنبال کننده ها دريافت کنيد فقط به نمايه خود بروید، روي دکمه منو «…» ضربه بزنيد و درباره اين حساب را انتخاب کنيد.

به شما نشان مي دهد که وقتي کاربر به پلتفرم پيوست، چه کشوري حساب کاربري در اينستاگرام دارد هر تبليغي که در حال اجرا است، سابقه تغييرات نام کاربري و حساب ها با دنبال کننده هاي مشترک را نشان مي دهد اگر چيزي به نظر نرسد، مي توانيد حساب خود را مسدود کنيد و يا گزارش دهيد.


1
دیدگاه بگذارید

1 نظرات
0 پاسخ‌ها
0 دنبال کننده‌ها
 
بیشترین پاسخ‌ها
داغ ترین پاسخ ها
1 نظر دهنده‌ها
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رأی
اطلاع از
mahdi

مفید و کامل
ممنون

هرگونه کپی‌برداری از مطالب، تصاویر و قالبِ‌سایت ممنوع است بوده و درصورت مشاهده، با فرد متخلف برخورد خواهد شد. نقشه‌ی سایت