txt

افزایش امنیت خرید  آنلاین

چگونه یک خرید آنلاین و ایمن داشته باشیم

میلیارد ها خرید آنلاین و اینترنتی انجام می شود اما میان این همه، تعداد اندکی از آن ها کاملا به صورت امن و با اطمینان انجام میشود.
با رعایت چندین نکته باعث افزایش امنیت خرید آنلاین شوید و از هک شدن کارت بانکی و… در امان باشید.

 

افزایش امنیت خرید آنلاین

استفاده از سایت های معتبر

همه ما می دانیم Amazon.com همه چیز را تحت نظم و هوش زیادی کنترل میکند ؛ به همین ترتیب، در مورد هر فروشگاه عمده فروشی، یک فروشگاه آنلاین، از Target تا Best Buy to Home دارد. مراقب باشید از اشتباهات و یا سایت ها با استفاده از یک دامنه سطح بالا متفاوت (به عنوان مثال .net به جای .com) استفاده کنید این کار باعث افزایش امنیت خرید آنلاین شما می شود.
یکی از ترفندهای قدیمی می باشد. بله، فروش در این سایت ها ممکن است جذاب باشد، اما این به این معنی است که آنها شما را به فریب دادن اطلاعات خود می برند.


افزایش امنیت خرید آنلاین

از سایت هایی که دارای لایه امن هستند خرید کنید

هرگز چیزی به صورت آنلاین با استفاده از کارت اعتباری خود از یک سایت که دارای رمزگذاری SSL (لایه امن ) نیست، استفاده نکنید.
شما می دانید که اگر سایت دارای SSL است، زیرا URL برای سایت با HTTP S شروع می شود.
به جای فقط HTTP. یک آیکون قفل شده (نماد قفل) به طور معمول به سمت چپ URL در نوار آدرس یا نوار وضعیت پایین ظاهر میشود.به مرورگر شما بستگی دارد.
HTTPS در حال حاضر حتی در سایت های غیر خریداری کاملا استاندارد است، به طوری که گوگل کروم هر صفحه بدون عوارض جانبی را “غیر امن” پرچم می کند.به نوعی علامت گذاری به خصوص به منظور غیر امن بودن.


افزایش امنیت خرید آنلاین

در حفظ اطلاعات مغرور نباش

بدون خرید آنلاین e-tailer نیاز به شماره امنیت اجتماعی شما و یا روز تولد خود را برای انجام کسب و کار.
با این حال، اگر کلاهبرداران آنها را دریافت می کنند و شماره کارت اعتباری شما، آنها می توانند خسارت زیادی مرتکب به شما تحمیل کنند.
کلاهبرداران بیشتر می دانند، ساده تر این است که شما را به سرقت هویت خود متهم کنند.
در صورت امکان،به طور پیشفرض به اطلاعات کمی که ممکن است داده شود استفاده میکنند. حتی سایت های بزرگ نیز شکست خورده اند.


افزایش امنیت خرید آنلاین

مراقب کامپیوتر خود باشید

کلاهبرداران در انتظار شما نیستند که اطلاعات به آنها بدهید؛ شما باید با نرم افزارهای مخرب به طور منظم به برنامه آنتی ویروس خود محافظت کنید.
با این حال بهتر است یک مجموعه امنیت کامل را بپردازید که دارای نرم افزار ضد ویروس است اما همچنین با هرزنامه ها، ایمیل های فیشینگ ایمیل و حملات فیشینگ از وبسایت ها (دومین تلاش ها و همچنان اطلاعات شخصی خود را با تقلید از پیام یا سایت که به نظر می رسد legit)
به خاطر داشته باشید بعد از نصب آن اطمینان حاصل کنید که همیشه به روز هستند.
در غیر این صورت، آنها می توانند در هر تهدید جدیدی اجازه دهند و تهدیدات جدید همیشه وجود دارد.


افزایش امنیت خرید آنلاین

از وای فای خصوصی خودتان استفاده کنید

مهم است که شما از وای فای شخصی خودتان استفاده کنید زیرا از امن بودن شبکه و اتصالات آن با خبرید و حد در امکان از vpn استفاده کنید تا عبور و خروج اطلاعات بررسی شود.


افزایش امنیت خرید آنلاین

اجتناب از پایانه های عمومی

در مورد استفاده از لپ تاپ خود برای خرید در حالی که بیرون هستید چه؟ یکی از چیزهایی است که یک کارت اعتباری را به کارت اعتباری منتقل می کنید،
اما هنگامی که شما باید در یک کافه عمومی شماره کارت اعتباری و تاریخ انقضاء را وارد کنید.
مقدار زیادی وقت برای دیدن کالاه در وب از سایتهایی استفاده کنید که اعتماد داشته باشید که کارت اعتباری شما در حال حاضر ذخیره شده است.
بنابراین شما مجبور نیستید آن را برای بیش از یک لات بکشید.


افزایش امنیت خرید آنلاین

رمزهای قوی ایجاد کنید

سعی کنید رمز عبور حساب های بانکی شما منحصر به فرد باشد و قابل حدس و در دسترس دیگران نباشد این کار باعث افزایش امنیت خرید آنلاین شما می شود.

نرم افزار امنیتی

Abine’s Blur افزودنی مرورگر است که به عنوان یک مدیر رمز عبور ساده عمل می کند و کاربرد خیلی بیشتر دارد.
برای ۳۶ دلار در سال، به شما اجازه می دهد تا هیچ گونه فاش شدن اطلاعات اتفاق نیوفتد.
مثلا اطلاعاتی درباره ایمیل واقعی خود، شماره تلفن، و یا حتی شماره کارت اعتباری خود را بدون هیچ گونه نشان تجاری،
تا این اطلاعات محفوظ بماند و حریم خصوصی تان مصون از خطرات احتمالی بماند.


افزایش امنیت خرید آنلاین

از تلفن همراه خود به جای کارت استفاده کنید

در واقع حتی از کارت اعتباری شما امن تر است. با استفاده از یک برنامه پرداخت تلفن همراه مانند Apple Pay یک کد تأیید هویت یک طرفه برای خرید فراهم می کند که هیچ کس دیگر نمی تواند سرقت و استفاده کند.
به علاوه، شما اجتناب از skimmers کارت – کل، شما حتی نیاز به گرفتن کارت اعتباری خود را اگر شما فقط رفتن به مکان هایی که شما می توانید این نماد را ببینید.
اکنون با استفاده از Apple Pay و Google Pay ، مانند Groupon، Airbnb، Staples، Ticketmaster، Starbucks و بسیاری دیگر، پرداخت را دریافت خواهند کرد.


دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از
هرگونه کپی‌برداری از مطالب، تصاویر و قالبِ‌سایت ممنوع است بوده و درصورت مشاهده، با فرد متخلف برخورد خواهد شد. نقشه‌ی سایت