اجرای نرم افزار‌های ویندوز روی اندروید

نرم افزار Wine (واین) | اجرا کننده نرم‌افزار‌های ویندوزی روی اندروید

 

مقدمه

احتمالا برای شما پیش آمده است که نیاز به نرم‌افزار یا بازی خاصی داشته اید اما آن نرم‌افزار یا بازی برای ویندوز باشد و نسخه‌ی اندرویدی برای آن موجود نباشد. برای حل این مشکل شما می‌توانید از نرم‌افزار‌های مبدل استفاده نمایید. این نرم‌افزار‌ها امکان اجرای فایل‌ EXE روی اندروید را برای شما فراهم می‌کنند.

نام یکی از این نرم‌افزار‌های واین (wine)‌ می‌باشد. واین یکی از مطرح‌ترین نرم‌افزار‌ها در زمینه‌ی نصب نرم‌افزار‌های ویندوزی روی اندروید می‌باشد.

نرم‌افزار wine | ابزاری برای اجرای نرم افزار‌های ویندوز روی اندروید

Wine (واین) نام نرم‌افزاری معتبر است که امکان اجرای نرم‌افزار‌ها و بازی‌های ویندوزی را بر روی سیستم‌عامل‌های دیگر (مک، لینوکس، اندروید) را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده نرم افزار Wine می‌توانید نرم‌افزار‌ها و بازی‌های ویندوزی را بر روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود اجرا کنید.

Wine (واین) یک شبیه‌ساز نیست!

واین امکان اجرای برنامه‌های ویندوزی را بر روی سیستم‌عامل اندروید می‌دهد. این نرم‌افزار به‌صورت متن‌باز و رایگان ارائه شده است و قابل استفاده بر روی سیستم‌عامل‌های اندروید، لینوکس و مک می‌باشد.

کمپانی CodeWeavers برای مدت طولانی بر روی پروژه‌ی واین (Wine) کار کرده است و پس از تست‌های فراوان آن را برای سیستم‌عامل‌های لینوکس، مک و به‌تازگی اندروید منتشر کرده است.

لیست برخی از نرم‌افزار‌های قابل اجرا  بر روی wine :

لیست برخی از بازی‌های قابل اجرا روی wine :

 

تصاویری از محیط واین :

 

 

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از
هرگونه کپی‌برداری از مطالب، تصاویر و قالبِ‌سایت ممنوع است بوده و درصورت مشاهده، با فرد متخلف برخورد خواهد شد. نقشه‌ی سایت